Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Troll Avı - The Troll Hunter | 2011 | BRRip XviD | Türkçe Dublaj Full Film İndir
1740707.jpg

NG4ts3k.png

Troll Avı (7 ödül ve 6 adaylık)

Yönetmen: André Øvredal

Senaryo: André Øvredal

Ülke: Norveç

Tür: Fantastik , Korku

IMDB Puanı: 7.0

Vizyon Tarihi: 26 Mayıs 2011 (Türkiye)

Dil: Norveççe, İngilizce

Çekim Yeri: Luster, Sogn og Fjordane, Norway

Nam-ı Diğer: Trollhunter | Trollhunter

CjFMkbe.png

Norveç'in Kuzey ormanlarında izinsiz olarak ayıları avlayan bir avcıdan şüphelenen üniversiteli bir grup, film projesi olarak bu konunun üstüne gitmek ister. Avcı onları, kendinden uzak tutmak isteyince grup da bir akşam gizlice avcının peşine düşer ve aslında peşinde oldukları şeyin bir ayı olmadığını fark ederler; dev bir Troll ile karşı karşıyadırlar...

.

@ntichrist : El kamerasıyla bu kadar efekt kolay iş değil. Sırf bu emek için bile izlenir.

Sıkılmadan izledim. 

Dünyayı uzaylılardan kurtaran amerikan askerlerini öven ırkçı filmleri izleyeceğime oturup mitolojik bir yaratığın filmini keyifle izledim, pişman da değilim, önerilir 

omk : Konu: Norveçte çok sıkı denetim altında olan ayı avcılığını belgeselleştirmek isteyen bir grup üniversite öğrencisinin, kaçak avcı olarak düşündükleri bir adamın peşine düşmeleriyle aslında araştırdıkları olayın tamamen farklı bir konu olduğu ortaya çıkıyor...

Gerçek olaylara dayandırılmaya çalışılmış, sizi germeye çalışmışlar fakat başarısız olmuşlar. en iyisi sadece fantastik bir filmmiş gibi izlemek. Başta bahsedilen kaset mevzularını internetten araştırdım hepsi geyik. Troller fazla animasyon olmuş ama gece çekimi olduğu için fazla sırıtmıyorlar. Film tek bir kamerayla çekilmiş gerçekçilik artsın diye. Klasik blair cadısı hikayesi gibi efsane işte... 

dr. jekyll : El kamerası ile çekilen bir filmde özel efekt kullanmak riskli bir iştir. Bayağı profesyonel olmayı gerektirir. Bu açıdan işin altından kalkmışlar, efektler hiç sırıtmıyor. Hani neredeyse, bu mevzu gerçekten olsa sanırım böyle olurdu dedirtiyor. Bunun dışında film blair cadısı ile başlayan geleneğin bir devamı olarak güzel bir seyirlik. Fakat kendi türüne yeni bir şey eklemiyor. Politik göndermeler güzel, dialoglar sıradan ki gerçekçi olması için tasarlanmış bir projede sıra dışı dialoglar sırıtırdı. Bu açıdan filmi beğendim. Tavsiye olunur.

Fragman

Ara
Cevapla }}}}

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping