Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PUBG - Render Sorunu ve Kesin Çözümü
Sizde alttaki gibi oyun başında evlerin renderlanması ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız bunun tek sebebi oyunun haddinden fazla RAM (Bellek) kullanmasıdır.
Uçaktan ilk atlamada oyun 7 veya 7.5 GB civarı RAM kullanıyor ve sizin 8 GB veya daha az RAM'iniz varsa bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
RAM kullanımınız haritadaki tüm objeler yüklendikten sonra (yaklaşık 2 dakika) 5.5 - 6 GB civarına düşer ve render sorunu düzelir.
Şahsen benim RAM'im 8 GB ve bu tür sorunlar yaşıyorum. Düzelmesi için 12 GB RAM kullanıcağım. İyi günler.

RAM yükseltmeden bu sorunu çözmek istiyorsanız 1-2 basit ipucu verebilirim.
1.İlk önce görev yöneticini açıp fazla RAM kullanan programları GOOGLE CHROME gibi. sonlandırın (chrome.exe)
2.Grafik ayarlarınızı düşürün.
3.Uçaktan atlarken evlerin fazla olmadığı ağaçlık bölgelere inin.

----

1. Eğer, 8GB ya da az bir bellek(RAM) mevcut ise; boş bir USB'nizi Readyboost olarak atayın. Bu sisteminizi biraz olsun rahatlatacaktır. Her ne kadar RAM kadar olmasa da, gene etki ediyor. Readyboost, maksimum 4GB'a ayarlanıyor. O yüzden, 6 ya da 8GB'lık bir USB işinizi görecektir. 

2. Yapabiliyorsanız, görev yöneticisinden oyunu yüksek öncelik diye atayın. Bu, sistemin bellek gücünü oyuna daha iyi kanalize etmenize olanak verir.

3. Steam ve Discord (Skype ya da Teamspeak ya da herhangi bir iletişim programı...) haricinde hiçbir şey açmayın arka planda. Windows Defender hariç. Onu ben kapatmıyorum mesela. Pek bir sorun olmuyor. Ama virüs programı, firewall gibi uygulamalar zaten aşırı RAM isteyen oyunun karşısında sisteminizi iyice zora sokabilir. Oyunu "TAM EKRAN" modunda çalıştırın. Pencere modu oynamayın. Tam Ekran yapmazsanız, masaüstü de aynı işlem önceliği olarak ele alınır ve bu da RAM'i zorlar.

4. NVIDIA bazlı ekran kartı kullanıyorsanız, NVIDIA Denetim Masası'na girerek oyun için özel ayarlamalar yapabilirsiniz.
Dalgalanan%20Bayrak%20Resmi.gif
vEJJ86.gif
Ara
Cevapla }}}}

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping