Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnceleme: H1Z1
H1Z1 Hakkında
Oyunun nasıl oynandığını anlatmadan önce sizlere oyun hakkında kısa bir bilgi vermek isterim. Oyun 2015’in başlarında Steam üzerinden bedava olarak beklenen fakat daha sonradan 31 ve 59 TL’lik farklı 2 paket olarak satışa koyulan, Survival (Hayatta Kalma) oyunudur. Oyunun Battle Royale (EU/US/…) ve Server (PVP/PVE) seçenekleri mümkün. Oyunda çeşitli bir craft sistemi mevcut. Büyük bir haritası bulunan oyun, grafik açısından da iyi bir performansa sahip.

Survival Mod;
Survival Modunda hayatta kalmaya ve eşyalarınızı korumaya çalışacaksınız. Unturned, Minecraft gibi oyunları oynayanlar daha iyi anlayacaktır ki, sunucuya katıldığınız andan itibaren zamana dair her şey Aleyhinize işlemeye başlayacaktır. Çünkü bu modda canımızı korumamız için takip etmemiz gereken bazı özellikler var. Açlık, susuzluk, enerji bunlardan birkaç tanesi diyebiliriz. Oyunda bulduğunuz ve gördüğünüz her şey önemli diyebiliriz. Çünkü her item (eşya) başka bir item craftlamak için lazım olabilir.

Başlangıç;
Oyunda respawn olduktan sonra 1 adet Bundle, 1 adet Flare, Kot, Bel çantası, t-shirt elimize verilen başlangıç eşyaları oluyor. Ormanda ve çimlik alanlarda gördüğümüz Böğürtlenler, Yaban mersinleri 2 puanlık enerji ve 2 puanlık susuzluk gideriyor. Bu da önemli bir özellik tabii. Fakat savunmasız bir şekilde hayatta kalamazsınız. Bunun için de başta ilkel olarak bir yay ve birçok ok yapmak zorundasınız. Yayımızı ve oklarımızı yapmak için Stickler (Uzun sopa) toplamamız şart. Bunları yine böğürtlen topladığımız yerlerdeki bitkilerden bulabilirsiniz. Bunları tamamladıktan sonra açılış için hazırsınız diyebiliriz.

Loot Nedir? Nasıl Yapılır?
Loot’un kelime anlamı “Yaratıklardan düşen eşyaları toplamak”dır. Fakat böyle oyunlarda daha çok Mekanlardan alınan değerli eşya” anlamına gelmektedir. Lootlar sunucuların restart atıldığı zamanlarda bol miktarda olur. Bunun dışında sunucuya başlangıç zamanından ne kadar uzun süre geç girerseniz loot miktarının o kadar az olduğunu anlayacaksınız. Lootlar bir ev, köy, şehir, mağaza, orman, araba gibi bir çok mekan ve yerde karşınıza çıkacaktır. Fakat bu mekanlarda sizin gibi loot arayan birçok kişi ile karşılaşabilirsiniz. İnsanlar dışında da zombilerle, kurtlarla ve ayılarla başınız belaya girebilir. Ayılar geceleri çok zor görünen yanınıza gittiğinizde ise kurtulma şansınız çok çok az olan hayvanlardır.

Craft Sistemi;
Dediğim gibi oyunda craft sistemi ve bu sistemin nasıl kullanıldığı önemli. Oyunda başta yerden her bulduğumuzu toplayarak craftlara başlamalısınız. Oyunda tabii ki ilk yapacağımız şey kendimizi savunmak ve ataklar için hazırlanmak olacaktır. Bunun da en basit yolu ok ve yaydan geçiyor. Bunun için “wood stick” ve “scrap of cloth” toplamamız lazım. Oyunun başında kullanabileceğiniz en iyi craft itemi “scrap metal” diyebiliriz. Scrap metal ile kendinize balta yapabilirsiniz.

Görüntüler
H1Z1-4.jpg?resize=1920%2C1080

Araç Tamiri ve Kullanımı;
Çoğu survival oyununda olduğu gibi burada da araçlar mevcut, ne de olsa harita büyük… Oyunda Kamyon, Offroad Jeep, ve Polis arabaları şeklinde 3 çeşit araba bulunmakta. Arabaları çalıştırmak o kadar da basit olmayacaktır. Çünkü 1 adet “Akü ve Buji” bulmalısınız. Özelleştirmek ve keyifli bir sürüş için ise “Far ve Turbo” da bulabilir, takabilirsiniz. Arabalar tabii ki su yakmıyor. Bu yüzden benzin şart. Benzinleri hayvanlardan karşılayabilirsiniz. Bir hayvanı öldürerek “Animal Fat” ile craft yaparsanız veya tamirici, benzinlik gibi araç ile ilgili kesimlerden yarım veya çeyrek depo fuel (benzin) bulabilirsiniz.

Görüntüler
ss1.jpg?resize=1920%2C1200

Zombiler ve Ayılar;
H1Z1 bir survival oyunu ve tabii ki karşımızdaki anacanlılar zombiler. Bu yüzden oyun zombilere değer vermiş ve çeşitli zombiler hazırlayarak oyunu zenginleştirmiş. Bazı zombiler hızlı koşarken bazıları ise içmiş ve kafa bulmuş gibi peşinizden yavaş, salınarak gelecektir. Loot aramak için çıktığınız gece yolculuklarında da karşınıza çıkacaklara hazır olmalısınız. Çünkü biraz heyecan yaratıyorlar. Fakat oyundaki diğer etmenlere (Ayı, Kurt) göre biraz daha zayıf kalmışlar. Bir ayının yapabildiğini emin olun size 10 zombi yapamayacaktır.

Görüntüler
2752427-h1z1_screens_016.jpg?resize=1920%2C1080
Dalgalanan%20Bayrak%20Resmi.gif
vEJJ86.gif
Ara
Cevapla }}}}
Konu düzenlendi. Eğer bir yetkili olarak, konu düzenine uymazsanız uyarı alacaksınız. @Tardis
Bana ulaşmak için özel mesaj atabilirsiniz.
Cevapla }}}}
(08-03-2017, 02:04 AM)SmorqAngeL Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Konu düzenlendi. Eğer bir yetkili olarak, konu düzenine uymazsanız uyarı alacaksınız. @Tardis

Verebilirsiniz :)
vEJJ86.gif
Ara
Cevapla }}}}
Birdaha yaparsanız, uyarı alacaksınız.
Cevapla }}}}
(08-03-2017, 02:07 AM)SmorqAngeL Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Birdaha yaparsanız, uyarı alacaksınız.

Üstte zaten açıkça belirtmişsin. Tekrar yorum yapma çabanı anlayabilmiş değilim.
vEJJ86.gif
Ara
Cevapla }}}}
Birdaha yorum yapmamın sebebi:
Siz şimdi uyarı vereceğimi sanmışsınız gibi geldi bana. Ondan tekrar yorum yapma gereği duydum.
İyi forumlar.
Cevapla }}}}
(08-03-2017, 02:11 AM)SmorqAngeL Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Birdaha yorum yapmamın sebebi:
Siz şimdi uyarı vereceğimi sanmışsınız gibi geldi bana. Ondan tekrar yorum yapma gereği duydum.
İyi forumlar.

Yine neden böyle düşündüğünü anlayamadım. Zaten açık bir şekilde "verebilirsin" demişim.
vEJJ86.gif
Ara
Cevapla }}}}

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 2 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping