Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Html veya Css öğrenmek isteyen var mı?
Html veya Css öğrenmek isteyen var mı? şöyle küçük çaplı eğitim serisi yapalım ders anlatayım
Ara
Cevapla }}}}
İyi fikir...
Ara
Cevapla }}}}
(01-11-2017, 06:26 AM)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Html veya Css öğrenmek isteyen var mı? şöyle küçük çaplı eğitim serisi yapalım ders anlatayım

Sesli anlatım mı yapacaksın yoksa makale mi düzenliyceksin?
dbZ7QV.png
OZRv7A.gif
Ara
Cevapla }}}}
Makale tarzında
Ara
Cevapla }}}}
(01-11-2017, 06:39 AM)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Makale tarzında

Olabilir. Uzun uzun yazarsın bizde eklemeler ve söyleşilerde bulunuruz yavaş yavaş öğrenir/öğretiriz :)
dbZ7QV.png
OZRv7A.gif
Ara
Cevapla }}}}
1.Partı yazayımda 2.partı yarın yazarım

İlk olarak dersimize başlamadan önce HTML'ın çok kolay bir dil olduğunu söylemem gerek bir mozart bestesi eşliğinde okursanız yazdıklarımı daha anlamlı gelecektir. (birazda klas hissedin canım benim)

Html değil Css ben Css öğrenmek istiyorum! diyebilirsiniz

Normal, çünkü Html'da yapabilecekleriniz sınırlı iken Css'de divler ile özgür bir dünya yaratabilir istediğiniz tarzda içerik sağlayabilirsiniz.

Peki neden Html öğrenelim?

Css öğrenmeniz için Html bilginiz olması gerekmektedir hele ki temeliniz yok ise Css'de yapılan işler size çok karmaşık gelecektir.

Css bilmeyen bir kişiye şu yazıya link ver ve daha sonra yazıya stil olarak ımpact ekle diyemezsiniz. Çünkü stil vermek Css işidir.

Şimdi gözden geçirelim

Az önceki örneğimden yola çıkarak

Salam cazibe sana salam getirdim

(a yazı etiketidir bunun ile yazı yazarsınız)
(class sınıflandırma etiketidir htmlda css sınıflandırmalarında kullanılır bu bir elementdir)

Şimdi yazıya renk vereceğim

.tombiksiskokoftesumukluaptal{ color:red; }

hafif ingilizce bilginiz var ise bu yazının kırmızı çıkacağını bilirisiniz :)

Bu kodlar gözünüzü korkutmasın Css ile Html kodları aynı anda anlattım eğer devamını istiyorsanız istemeye devam edin :D

Sonra görüşürüz
Ara
Cevapla }}}}
Çok güzel anlatmışsın helal :D Ortaya katarız sonra bi konuda toplarız
dbZ7QV.png
OZRv7A.gif
Ara
Cevapla }}}}
Ya benim zamanımda 2006 yılından kalma arşivler vardı siteler öyle karmaşık öyle karmaşık anlatıyordu ki tabloları anlamam bir ay sürdü şimdi ne güzel basitleştirilmiş anlatım var kullanın beyler belki bu site bile kapanabilir ama beyninizden çıkmaz bunlar
Ara
Cevapla }}}}

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping