Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk yerli arama motorumuzun detayları belli olmaya başladı
Ayrıca yerli eposta servisi de geliyor!
Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde bir haber yapmış ve size Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın ilk yerli arama motorumuzun olacağı müjdesini verdiğini söylemiştik. Altyapısal olarak çalışmalara başlanan yerli arama motorumuz için yavaş yavaş detaylar gün yüzüne çıkıyor. Bakan Ahmet Arslan, NTV'de katıldığı bir programda bu detayları bizlere aktardı. Bakan'ın söylediğine göre ilk yerli arama motorumuz bütün aramalara tamamen kültürümüze ve değerlerimize uygun sonuçlar verecek. Ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı henüz arama motorumuzun ismini,teknolojisini, hangi servislerle çalışacağı veya genel sistemin nasıl işleyeceği konularında ise maalesef bir açıklama yapmadı. 

74.jpg

Ama Bakan Ahmet Arslan, yerli arama motorumuz dışında bir de yerli eposta servisimizin olacağı müjdesini verdi. Bakan'a göre Türkiye altyapısı ile yeni bir elektronik posta servisi geliştirilecek ve tamamen yerli olan bu eposta servisinin bütün verileri Türkiye'deki veri merkezlerinde saklanacak. Sizce yerli arama motoru ve eposta servisimiz nasıl olacak? Google gibi bir devi, hiç değilse ülkemizde geçebilir mi? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Alıntı:Onur Güner - Merlin'in Kazanı

dbZ7QV.png
OZRv7A.gif
Ara
Cevapla }}}}
Oha projem bu benim ne alaka?

hektosearch.tk

hep özentilik! 2012'den beri hizmet veriyorum ben yağğ
Ara
Cevapla }}}}
Güzel olur en azından depolama olarak.
Ara
Cevapla }}}}
(01-11-2017, 07:29 AM)Ripbyrustavi02 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Oha projem bu benim ne alaka?

hektosearch.tk

hep özentilik! 2012'den beri hizmet veriyorum ben yağğ

Sitene rakip mi geliyor ne XD

(01-11-2017, 07:30 AM)ByPiskan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Güzel olur en azından depolama olarak.

Yerli olan herşey iyidir ya.
dbZ7QV.png
OZRv7A.gif
Ara
Cevapla }}}}
Alt yapımızın biraz daha sağlam olması gerek bence. Ama destek vermek lazım, yerli olarak yapılan her şeye tam destek !
Cevapla }}}}
Ülkemiz adına büyük bir gelişme olur. ABD Googledan büyük miktarda sermaye kazanıyor. Bu para dünyadaki bütün yetimleri, öksüzleri ve yoksulları doyurabilir belki. ABD neredeyse Google ile ayakta duruyor. Tabi ki sadece Google değil. iPhone' uydu iPad'iydi derken paranın dibine vuruyor. Biz de kaliteli bir arama motoru ortaya koyarsak büyük bir gelişme gösterebiliriz. Güzel bir konu teşekkürler.
Ara
Cevapla }}}}
Arama motorunun ismi ne olabilir sizce? Görüşlerinizi bekliyorum.
Bence Celebi olabilir. Çünkü bildiğimiz üzere Evliya Çelebi dünyayı dolaşmış ve birçok bilgi edinmiş. Neden Celebi olabilir bağlantıyı kurabilirsiniz. Anladınız siz...
Ara
Cevapla }}}}
Celebi olabilir, mantıklı bir isim. Ama çıkarsa destek olmak üzere google yerine kullanabilirim. Sırf bu Amerika'ya para gitmesin diye. Bunun dışında yerli e-posta servisi de yapılacaktı. Türkiye'de bulunacak olan yerli e-posta servisi ile ilgili konuyu şimdi paylaşıyorum :)
Cevapla }}}}
Güzel düşünmüşsün Celebi olabilir. Yabancılarda celebrity tarzı birşey sanabilir :D
dbZ7QV.png
OZRv7A.gif
Ara
Cevapla }}}}

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping